جاذبه های گردشگری متل قو

متل قو

متل قو یا سلمان شهر یکی از مستعدترین و زیباترین مناطق طبیعت‌گردی شمال ایران است. این شهر از معدود شهرهای شمالی کشور است که در آن کوه و دریا به یکدیگر بسیار نزدیک‌اند.  برای اینکه بدانیم متل قو کجاست ابتدا باید بدانیم که در کنار بزرگ ترین منبع آبی شمال کشور یعنی دریاچه خزر، استان مازندران واقع شده است که پر است از جاذبه های طبیعی و گردشگری که در کنار تمام پتانسیل های توریستی خود، از شهر ساحلی متل قو نیز برخوردار می باشد. متل قو در کنار تمام نقاط طبیعی خود اعم از حجم آبی مناسب برای انجام تفریحات آبی و پلاژ، از جنگل های انبوهی نیز برخوردار است که در کنار ایجاد هوایی پاک، امکان فراهم شدن بستر پیاده روی در دل طبیعت را نیز برای شما گردشگران عزیز ایجاد می کند. هتل های زیبا، پوشش گیاهی و درختی قابل قبول، غار و تفریحات آبی از مهم ترین امکانات این شهر ساحلی و توریستی – گردشگری می باشد.

جاذبه های دیدنی

طبیعت بکر و دست نخورده:

یکی از دیدنی های متل قو، دارای بودن این شهر از پوشش گیاهی و جنگلی انبوهی است که در قسمت جنوبی آن واقع یعنی درست رشته کوه های البرز واقع شده است. در این طبیعت زنده و سرحال می توان زمانی طولانی مدت را سپری کرد و از تازگی هوا به خصوص برای تهرانی ها و همچنین جذابیت های دیگر محیطی بهره مند شد.

ساحل دریاچه خزر:

سلمان شهر و دیدنی های متل قو از جمله شهرهایی در شمال ایران است که به نسبت سایر مناطق شمالی کشور، از ساحل تمیز تری برخوردار می باشد. ساحل این شهر مازندرانی توانایی اعطای آرامش توام با ایجاد پدیده های جذاب بصری همچون پیوند امواج خروشان دریا را برای شما به ارمغان می آورد و این اجازه را به شما می دهد تا در کنار دریا و کوه و جنگل، بتوانید خاطرات خوشی را برای خود و دیگر همراهانتان رقم بزنید.

ساختمان های دو قلو به نام قو الماس خاورمیانه:

در کنار بافت ساده شهری، دو برج دو قلو به نام قو الماس خاورمیانه نیز به چشم می خوردند که دارای ۲۵ طبقه می باشند و با توجه به شکل و شمایل خاص خود، جذابیت های زیادی را به کل شهر بخشیده اند؛ پروژه قو الماس خاورمیانه به نوعی طراحی و ساخته شده است که این دو مجتمع برجسته از طبقاقی به عنوان مجتمع مسکونی قو، مجتمع تجاری قو الماس خاورمیانه که از دیدنی های متل قو است ، مجتمع ورزشی و تفریحی الماس و همچنین یک هتل پنج ستاره لوکس بین المللی را نیز دارا می باشد که البته از دیگر طبقات آن هم استفاده های متنوع و متعدد دیگری نیز تاکنون به عمل آورده شده است. در کل باید گفت آنقدر این ۲ برج دو قلو جذاب و برجسته شده اند که اگر آن ها را یکی از جاذبه های تفریحی و گردشگری این شهر عنوان نکنید، کمی بی انصافی کرده اید!

 

مجتمع های تجاری و مراکز خرید متعدد:

فارغ از دریاچه خزر و جنگل موجود در شهر، مجتمع های تجاری و مراکز خرید این شهر را نیز نباید فراموش کنید که از جمله دیدنی های متل قو در آن به حساب می آیند. تعداد مراکز خرید و هایپرهای فروشگاهی مختلف آنقدر زیاد هستند که هیچ فرقی ندارد در همان روز نخست از اولین مجتمع تجاری ای که با آن رو به رو شده اید خرید کنید و یا خریدهای خود را موکول کنید به روز دیگری از سفرتان؛ اغلب این مراکز خرید و فروشگاه های بزرگ باز هستند و تنها از اجناس برند شده و معتبر داخلی و خارجی برای عرضه و ارائه به شما عزیزان استفاده می کنند. پس با خیال راحت از کیفیت اجناس خریداری شده در پاساژ ها و مراکز خرید بگردید و تمام اقلام مورد نیازتان را تهیه فرمایید. لازم به ذکر است که فروشگاه های متل قو از جمله مکان های مورد علاقه برای افراد برند باز و برند دوست نیز قلمداد می شود.

 

غار آبی دانیال:

یکی از جاذبه های گردشی و مورد پسند از سوی اغلب مسافران و گردشگران داخلی و خارجی، غار آبی دانیال است که در فضایی به دور از شلوغی سلمان شهر، در دل یک پوشش طبیعی انبوه جنگلی قرار گرفته است. غار آبی دانیال که از دیدنی های متل قو است از جمله بزرگ ترین غارهای آبی ایران به شمار می رود و در رنکینگ مربوطه در جایگاه دوم قرار داده می شود؛ این غار آبی که در رشته کوه البرز جای خوش کرده است دارای رودخانه نسبت پر آبی نیز می باشد که البته اگر از خیس شدن ناشی از ورود شما به حوضچه ابتدایی غار بگذریم، می توانید با تمام وجود از حجم آبی این رودخانه لذت ببرید. در کنار خیس شدن تا ناحیه کمری شما می توانید از تصاویر و پدیده های چند هزار ساله موجود در غار نیز نهایت لذت را به دست آورید و در کنار یک آب تنی خنک، از غار بازدیدی مفصلی داشته باشید.

 

پلاژ موجود در ساحل:

پلاژ یعنی بخش کوچک و یا بزرگی از قسمت امن ساحلی که از مجموعه های تفریحی و اقامتی مناسبی برای گردشگران برخوردار می باشد. بنابراین ساحل  نیز دارای پلاژ مناسبی برای انجام بازی های ساحلی نظیر: والبیال ساحلی، فوتبال ساحلی، ساخت مجسمه های شنی و البته انجام تفریحات آبی قابل توجهی می باشد که در ادامه به تشریح برخی از آن ها خواهیم پرداخت؛ قایق سواری: گردشگران می توانند تا حد مجاز و تعیین شده با کرایه کردن قایقی از ساحل متل قو دور شده و خود را تا حد زیادی در امواج آرام و لذت بخش خزری، ناپدید کنند! البته توجه داشته باشید با کرایه کردن قایق برای این منظور شما از راه دور مدام در حال بررسی هستید تا اگر اتفاقی خدایی ناکرده در میان قایق سواری تان برایتان حادث شد، بتوانند خیلی سریع به کمک شما بیایند. جت اسکی: تنها با پرداخت یک هزینه کم قادر خواهید بود یک وسیله جت اسکی را کرایه کنید و بر روی امواج خروشان دریاچه خزر، جت اسکی کنید و لذت و هیجان را با هم تجربه نمایید. پاراسل: پاراسل از جمله تفریحات نسبتا جدید موجود شده در سواحل شمالی کشور از جمله ساحل متل قو می باشد که برای انجام آن، شما با یک چتر به آسمان پرواز کرده و از طریق یک طناب ضخیم به یک قایق موتوری متصل می شوید و بر روی مساحت آبی گسترده به چتر بازی کردن مشغول می شوید. توجه داشته باشید که اگر از علاقه مندان به این ورزش آبی هستید، سلمان شهر یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما می باشد! در ضمن این را نیز به خاطر بسپارید که ممکن است در ایام دیگری از تعطیلات رسمی کشور، تفریحات آبی و یا ساحلی دیگری نیز در این منطقه به چشم بخورد.

نمک آبرود

به چالوس که نزدیک می‌شوید، تابلوی راهنمای شهرک توریستی نمک‌آبرود را خواهید دید. اگر به‌طور دقیق بخواهید بدانید این شهرک کجاست، باید بگوییم در استان مازندران و ۱۲ کیلومتری جاده‌ چالوس به سمت تنکابن. این شهرک به دلیل جاذبه‌ها و تفریح‌های زیادش مثل بلندترین تله کابین ایران جزو پرمسافرترین شهرک‌های شمال است.

تفریحات نمک آبرود

معروف‌ترین جاذبه‌ گردشگری این شهرک توریستی، تله کابین است. این شهرک تفریحی دارای دو تله کابین است که از سال ۱۳۷۲ شروع به کار کرده. هر کدام را هم که سوار شوید، چشم انداز دریای خزر و درختان تنومند دامنه‌ کوه، شما را سر ذوق می‌آورد.

بلیط تله کابین نمک آبرود، ۲۵ هزار تومان است. ۱۲ دقیقه در دل جنگل هستید و بالای کوه که می‌رسید، هوا خیلی خنک‌تر شده است؛ پس همیشه یک دست لباس اضافه‌تر همراه داشته باشید، به‌ویژه در زمستان. خط یک تله کابین در ارتفاع حدود ۹۷۰ متری و خط ۲ آن در ارتفاع ۷۰۰ متری از سطح دریا، به قله دیو حمام با غارهای طبیعی می‌رسد. امکاناتی مثل رستوران و کافه هم در بالای تله کابین هست تا کسی به سختی نیافتد. این تله کابین از ساعت ۸ صبح تا ۷ بعدازظهر کار می‌کند.

جاذبه های گردشگری نمک آبرود

 

سورتمه سواری

سورتمه‌‌ نمک‌آبرود، اولین سورتمه ایران است و از بین جنگل می‌گذرد. سورتمه‌ای که بیشترین سرعتش ۲۵ کیلومتر در ساعت است. اگر تفریح پرهیجان دوست دارید،‌ می‌توانید بلیطش را ۲۵ هزار تومان بخرید.

سورتمه نمک آبرودسورتمه نمک آبرود

کارتینگ و ماشین چهارچرخ

رانندگی‌ برای خیلی‌ها تجربه‌ای‌ست پر از هیجان. ماشین چهار چرخ یکی از امکانات نمک‌آبرود است. پیست کارتینگ هم، هم برای نوجوان‌هاست و هم بزرگسالان. بلیط کارتینگ هم برای ۶ دقیقه رانندگی ۲۵ هزار تومان تمام می‌شود.

زیپ لاین

یکی از هیجان‌انگیزترین تفریحات نمک‌آبرود، زیپ لاین است. از یک کابل آویزان می‌شوید و در حالی که زیرپایتان خالی‌ست از اینطرف به آنطرف می‌روید و جدا از ترسش، تجربه‌ای نیست که به‌ این زودی‌ها از ذهن پاک شود.

پینت بال

خوب است بدانید پینت بال نمک‌آبرود بزرگ‌ترین پینت‌بال جنگلی در ایران است. اگر بازی‌های گروهی دوست دارید، می‌توانید برایش ۳۰ هزار تومان هزینه کنید.

پل معلق

پل معلق نمک آبرودپل معلق نمک آبرود

ما بیشتر در فیلم‌ها و کارتون‌ها گذر آدم‌ها را از پل‌های معلق چوبی دیده‌ایم، اما لازم نیست راه دوری برویم. می‌شود به نمک آبرود رفت، سورا تله کابین شد و از روی پل معلق چوبی‌اش گذشت.

پیست دوچرخه‌سواری

تجربه‌ دوچرخه‌سواری در جایی که پر از درختان سربه فلک کشیده است و کنار ساحل، حتما تجربه متفاوتی‌ست، ضمن اینکه زن‌ها هم می‌توانند دوچرخ سواری کنند.  هزینه‌ استفاده از پیست در این شهرک برای هر نیم ساعت ۱۰ هزار تومان است.

تفرجگاه ساحلی نمک‌آبرود

سفر شمال بدون ساحل دریا کامل نمی‌شود. در تفرجگاه ساحلی نمک‌آبرود امکان استفاده‌ خانوادگی از ساحل هم هست،  ضمن این‌که امکاناتی مثل پارکینگ، مهد کودک،‌ جت اسکی، قایق، پییست اسب‌سواری و دوچرخه‌سواری هم فراهم است. در شهربازی نمک آبرود هم با وجود وسایل بازی مختلف، گلایدر، پاراگلایدر، کایت، پل معلق، سینمای ۶ بعدی، برکه فلامینگو،‌ کافه آکواریوم، نمایش شیر دریایی و باشگاه تیراندازی، به کسی بد نمی‌گذرد.